skip to Main Content

Pilates

  • od 4. 10. 2019 v 15:30
  • do 4. 10. 2019 v 17:30
  • 600 Kč
  • Kurzy
Pilates

Zveme vás na seminář pilates zaměřený na:

ZDRAVÁ ZÁDA & FUNKČNÍ BŘICHO

Žijeme v době sedavé, ale naše tělo je stvořeno pro pohyb. To, co se v našem těle vybudovalo během prvního roku života, abychom se mohli posadit, postavit a chodit, se začíná pomalu bortit jako domeček z karet. Začínají nás trápit problémy s páteří, klouby, chodidly, vnitřními orgány, cévami, dechem…

Aby se naše páteř mohla opět napřímit, je důležité mít funkční břišní a zádové svaly, které udrží naši páteř vůči gravitaci v napřímení a vnitřní orgány na svém místě. Pokud nebude fungovat náš pevný střed těla, vše se zbortí.

Pevný střed těla zajišťuje náš HLUBOKÝ SVALOVÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM PÁTEŘE nazývaný také „CORE“ či „CENTRUM“. Z tohoto je vidět, že každý pohyb v našem těle by měl začínat aktivitou středu těla. Ta je důležitá pro zpevnění páteře, aby například pohyb dolní končetiny při chůzi byl prováděn v kyčelním kloubu a naše bederní páteř zůstala napřímená jako na obr A. Pokud nedojde ke zpevnění středu těla, přenese se pohyb při chůzi až do bederních obratlů jako na obr. B a časem nám dají vědět svou bolestivostí. To samé platí pro pohyb horní končetiny, kde pohyb se děje v ramenním kloubu, a ne v hrudní či bederní páteři.

Proto je třeba zamyslet se nad svými stereotypy, aby byl pohyb vždy prováděn v segmentech k tomu určených a nepřenesl se někam jinam.

Abychom ochránili naši páteř, měli zdravá a silná záda, potřebujeme k tomu funkční střed těla – HLUBOKÝ SVALOVÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM.

Na semináři ZDRAVÁ ZÁDA & FUNKČNÍ BŘICHO se naučíme, jak uvolnit stres, stažené svaly, fascie a jak napřímit své tělo. Probudíme pánevní dno, bránici a nastartujeme HLUBOKÝ SVALOVÝ STABILIZAČNÍ SYSÉM.

Součástí semináře jsou i tištěné materiály pro domácí použití.

seminářem vás provede Martina Fallerová – pohybový specialista

rezervace na tel. 777 297 182

pouze 10 míst

Back To Top