Skip to content

Ajurvédská masáž

Masáž obnovuje životní sílu a dodává tělu novou energii. Zároveň je člověk zbavován psychického stresu, v organismu je nastartován samočistící proces, při kterém jsou vyplavovány škodlivé toxické látky.

Ájurvédská masáž je založena na přesvědčení, že všechny formy života mají „dosha“, což je unikátní směs energie známé jako „vata“ (impulsní princip, který mobilizuje funkci nervového systému), „pitta“ (princip této energie je využívání trávení a metabolismu) a „Kapha“(principem této energie je využití tělesné tekutiny, která je nosičem živin). Ájurvéda zahrnuje techniky detoxikace, správnou stravu, bylinné recepty, jógu, meditace a masáže, které jsou individualizovány pro každého člověka.

Pomocí teplých masážních olejů často v kombinaci s bylinnými aromatickými přísadami ájurvédská masáž pomáhá odstranit toxiny z těla, posiluje svalový tonus (reflexně udržované svalové napětí), uvolňuje a omlazuje tělo. Jako doplněk s při masáži vdechují bylinné výpary, které jsou velmi příjemné a očišťují dýchací cesty. Masáž doprovází příjemná relaxační hudba.

Ajurvédská masáž, zahrnující hnětení, mačkání a tradiční masážní tahy, se provádí pomocí esenciálních olejů tak, aby vyhovovaly individuálním „doshas“. Postupně jsou masírovány veškeré svaly a klouby. Při masáži dochází přesnými tahy a pohyby ke stimulaci důležitých bodů na lidském těle. Styl a intenzita masáže je závislá na potřebách jednotlivce pro rovnováhu a dobré životní podmínky v té době. Ajurvédská masáž má velmi příznivý vliv na náš hormonální systém.

Účinky:

  • Uvolnění svalové tkáně
  • Zbavuje stresu a napětí
  • Vytlačuje škodlivé látky z těla
  • Dostává do těla novou energii
  • Obnovuje životní sílu
  • Zpomaluje proces stárnutí
Back To Top